Ημέρα αθλητισμού.

Η γυμνάστρια του σχολείου μας, κ. Δημοπούλου, οργάνωσε τις δράσεις για την ημέρα αθλητισμού και οι δάσκαλοι του σχολείου βοήθησαν στη διαδικασία ομαλής διεκπεραίωσής τους.

Οι μαθητές χωρίστηκαν σε ομάδες, με μέλη κάθε ηλικίας. Στην αυλή του σχολείου δημιουργήθηκαν 7 σταθμοί με παιχνίδια γυμναστικής, κάθε ομάδα έπρεπε να ολοκληρώσει μία δράση για να προχωρήσει στην επόμενη. Όλες οι ομάδες δοκιμάστηκαν στα ίδια αγωνίσματα. Βοηθοί στην διοργάνωση ήταν οι δασκάλες του σχολείου.

Στη συνέχεια, οι μαθητές κλήθηκαν να συμμετάσχουν σε ένα κυνήγι θησαυρού. Κάθε ομάδα με συνοδό μια δασκάλα, κατευθύνθηκε στο δασάκι του χωριού όπου έπρεπε να συγκεντρώσει όλα τα απαραίτητα στοιχεία για να βρει τον θησαυρό. Η αποστολή εκτελέστηκε με επιτυχία!