Εκδρομή

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων μίσθωσε το λεωφορείο των μαθητών κάνοντας εφικτή μια ακόμα ξεχωριστή εμπειρία για τους μαθητές του σχολείου μας.

Αρχικά, επισκεφτήκαμε την αίθουσα συνεδριάσεων του Δημαρχείου όπου συζητήσαμε για τα έργα που αναλαμβάνει ο Δήμος, την ευθύνη και την υποχρέωση που έχει απέναντι στους πολίτες, τα επαγγέλματα που απασχολούνται από τις δημόσιες υπηρεσίες, καθώς και τις δυσκολίες που προκύπτουν πολλές φορές και δυσχεραίνουν το έργο του. Στη συνέχεια παρακολουθήσαμε τη θεατρική παράσταση “Ο εγωιστής Γίγαντας” του Όσκαρ Ουάιλντ από τον θίασο της Βίκυς Πάνου. Τέλος, αφού γευτήκαμε σουβλάκια και παγωτά κατευθυνθήκαμε προς την Πορτάρα, περιηγηθήκαμε στον χώρο και επιβιβαστήκαμε στο λεωφορείο για την επιστροφή στο σχολείο.